صفحه نخست    اخبار    ۱۳۹۵/۲/۲۵

صدور ویزا کارت فیزیکی + حساب بانکی از اتحادیه اروپا ( با قابلیت شارژ از شبکه سوئیفت )

 اخبار    ۱۳۹۵/۲/۲۵  چاپ
صدور ویزا کارت فیزیکی + حساب بانکی از اتحادیه اروپا ( با قابلیت شارژ از شبکه سوئیفت )
با سلام و احترام

در این قسمت میخواهیم به معرفی ویزا کارت اتحادیه اروپا بپردازیم و سعی داریم توضیحاتی کامل در خصوص کارت های اعتباری در اختیار شما بزرگواران قرار دهیم .

همانطور که مستحضر هستید افتتاح حساب بانکی در جهان منوط بر این میباشد که شخص متقاضی در شعبه بانک حضور پیدا کند و پس از تکمیل فرم های مخصوص بانکی حساب برای شما باز شود , متاسفانه با شرایط خاصی که برای ایرانیان عزیز میباشد و به خاطر تحریم های بین المللی و بعضا به خاطر نوع ملیت امکان افتتاح حساب بانکی به صورت لوکال برای یک فرد ایرانی با پاسپورت ملی وجود ندارد . به همین خاطر نیاز میباشد که شما در آن کشور اقامت دائم و سپس پاسپورت آن کشور را در اختیار داشته باشید تا بتوانید به عنوان یک شهروند رسمی از تمامی خدمات و مزایای بانکی بهره مند شوید .
حساب های بانکی در دنیا در دو نوع شخصی ( Personal ) و شرکتی ( Business ) افتتاح میشوند و این حساب ها همگی بر روی شبکه مالی بین بانکی سوئیفت متصل هستند , و متقاضیان میتوانند کارت های اعتباری را در نوع های مختلفی بر روی حساب بانکی خود سفارش دهند از قبیل : ویزا , مستر , آمریکن اکسپرس .
این توضیحات به عنوان یک پیش زمینه ای از موضوع اعلام شد و در قسمت بعدی میخواهیم به معرفی کارت های اعتباری و انتخاب صحیح این کارت ها بپردازیم .

بارها دیده شده بسیاری از مشتریان در انتخاب کارت اعتباری خود دچار مشکل هستند و دقیقا نمیدانند چه نوع کارتی میتواند خواسته ها و نیازهاشون را برآورده کند .

اصل اول در کارت های شخصی :

- انتخاب کارت براساس نیاز شما انتخاب شود ( طبیعتا شما با کارت های personal نمیتوانید کارهای تجارتی انجام دهید ) .
- سقف شارژ کارت براساس نیاز شما بررسی و انتخاب شود , به عنوان مثال اگر سقف شارژ کارتی 1000 دلار باشد و شما برای مصرف خارجی نیاز به 2000 دلار داشته باشید شما را دچار مشکل خواهد کرد . سقف شارژ بدین معناست که شما بیش از مبلغ اعلام شده نمیتوانید داخل کارت پول واریز نمایید .
- سقف برداشت کارت براساس نیاز شما باشد , تمامی کارت ها دارای سقف های تعیین شده هستند و عملا مشتری میبایستی در جریان جزئیات این موارد قرار گیرد .
- کارت های اعتباری در دو نوع Debit Card ( دارای حساب بانکی ) و Pre paid card ( بدون حساب بانکی ) صادر میشوند نوع اول کارت ها کاملا مشخص میباشد و شما میتوانید به وسیله شماره حساب بانکی بر روی شبکه سوئیفت حساب خود را توسط صرافی ها و شرکت های ارائه دهنده خدمات مالی شارژ نمایید . کارت های دسته دوم فقط میبایستی توسط بانک صادر کننده کارت و یا نماینده فروش شارژ شود و عملا انتخاب در این قسمت به عهده مشتری میباشد .
- تفاوت بین ویزا و مستر , شرکت های ارائه دهنده کارت های الکترونیک با برندهایی تحت عنون ویزا و مستر و یا برند دیگر میتواند باشد و در اصل و کلیت خدمات هیچ تفاوتی وجود ندارد و تمامی این کارت ها دارای اعتبار بوده و فقط تفاوت در برند کارت میباشد که انتخاب به عهده مشتری میباشد . ( اما عموما ویزا کارت تقاضا کننده بیشتری دارد )
- واحد ارزی کارت براساس نیاز شما باشد , این بدان معناست که کارت ها با توجه به درخواست مشتری براساس ارز درخواستی صادر میشوند . به عنوان مثال اگر شما نیاز به کارت دلاری دارید در انتخاب کارت دقت نمایید که واحد ارزی کارت به صورت لوکال دلار باشد , البته خاطر نشان میشود کارت های ترکیبی هم در بازار وجود دارند که شما میتوانید به عنوان مثال در یک کارت دو نوع ارز شارژ نمایید .
- کارت صادر شده دارای پنل بانکی اینترنتی باشد .

اصل دوم در کارت های بیزینس ( تجارتی ) :

این کارت ها همانطور که از نامش پیداست برای کارهای تجارتی مناسب میباشد و دارای شرایط خاص خود میباشد .

معرفی ویزا کارت فیزیکی اتحادیه اروپا و فروش توسط پانی پی :

پانی پی کارت های متفاوتی براساس نیاز مشتریان از کشورهای مختلف صادر میکند و عملا تمامی این کارت ها برای مصارف شخصی مناسب تر میباشند , کارت های فیزیکی فوق از کشور لهستان صادر میشوند و دارای حساب بانکی مجزا + سوئیفت کد میباشد , ارز این کارت ها به انتخاب مشتری قابل تغییر میباشد و در حال حاضر با واحد های دلار , یورو , پوند و زلوتی لهستان قابل صدور میباشند . پنل بانکی کارت ها به نام شخص متقاضی میباشد و این نوع کارت ها دارای Card Holder name نبوده یعنی نام شما بر روی کارت حک نمیشود البته این موضوع به انتخاب مشتری قابل اضافه شدن میباشد با شرایط خاص .
جزئیات بیشتر این کارت ها در قسمت صدور کارت های فیزیکی اتحادیه اروپا پیش تر در سایت قرار گرفته است و شما بزرگواران میتوانید در آن قسمت توضیحات تکمیلی و ریز را بخوانید .

مهم ترین هدف پانی پی ایجاد مسیری هموارتر در جهت بهبود خدمات ارزی الکترونیک در کشور میباشد .

با آرزوی بهترین ها برای یکایک شما عزیزان

تیم مدیریتی پانی پی