صفحه نخست    حوالات ارزی    ثبت سفارش

مانی گرام | ارسال حواله مانی گرام | انتقال پول با مانی گرام

مانی‌گرم (به انگلیسی: MoneyGram) شرکتی است که در سال ۱۹۴۰ (میلادی) در ایالات متحده آمریکا بنیانگذاری شده و هم‌اکنون پس از شرکت وسترن یونیون دومین شرکت در زمینه جابجایی شتابان پول در سراسر جهان است. ستاد این شرکت در دالاس تگزاس است. مانی‌گرام در بیش از ۲۰۰ کشور فعالیت داشته و دارای ۳۴۷٫۰۰۰ نمایندگی در سراسر جهان است.

حواله ارزی مانی‌گرم نیز گونه‌ای حواله فرد به فرد است. به این روش که فرستنده از یکی از شعبه‌های این شرکت اقدام به ارسال پول به گیرنده در نقطه ای دیگر از جهان می‌کند و گیرنده، با نشان دادن مدرک شناسایی، پول را دریافت می‌کند. این روش بیشتر برای مواردی بکار می‌رود که گیرنده پول، دارای حساب بانکی نبوده یا هر چه سریعتر باید وجه مورد نظر را دریافت کند. از جمله خدمات دیگر مانی‌گرم می‌توان به پرداخت حواله و قوض در هر کشوری اشاره کرد. با این روش، نیازی به حضور خود شخص پرداخت کننده نیست.

مجموعه پانی پی با کادری حرفه ای و توانا میتواند حواله جات مانی گرام شما را در سریع ترین زمان و با بهترین کارمزد به سراسر دنیا ارسال نماید .
روش انتقال حواله مانی گرام چگونه است ؟
شخص فرستنده با در دست داشتن وجه پرداختی و همچنین مدرک شناسایی به یکی از نمایندگی‌های این شرکت رفته و فرمی را که در آن نام و نام خانوادگی خود، نام، نام خانوادگی و نام شهر فرد گیرنده در آن گنجانده شده را پر کرده و سپس آن فرم به همراه پول را به کارگزار دفتر می‌سپارد. سپس از کارگزار دفتر کدی هشت رقمی به فرستنده داده می‌شود. فرستنده این کد را تنها و تنها در اختیار فرد گیرنده قرار می‌دهد و گیرنده با همراه داشتن مدرک شناسایی عکس‌دار به شعبه شرکت در شهر خود رفته و پس از دادن کد، پول را دریافت می‌کند. این جابجایی، همواره چند ساعت به درازا می کشد.

سقف انتقال پول در مانی گرام چقدر است ؟
در مانی گرام میتوانید تا سقف 10.000 دلار امریکا در هر فقره حواله ارسال کنید .تفاوت بین وسترن یونیون و مانی گرام ؟
عملکرد این دو سیستم تقریبا یکی میباشد مهترین تفاوتی که وجود دارد وسترن یونیون دارای شعبات بیشتری به نسبت مانی گرام بوده و تراکنش های بیشتری به نسبت مانی گرام انجام میشود و میتوان گفت وسترن یونیون به نسبت مانی گرام در دنیا رایج تر میباشد و مهم ترین مزیت مانی گرام کارمزد آن میباشد که به نسبت وسترن یونیون کمی پایین تر است .

چه تفاوتی بین حواله بانکی و مانی گرام وجود دارد ؟

همانطور که از نامش مشخص میباشد حواله بانکی یک نوع عملیات انتقال پول در شبکه بانکی میباشد و به حساب مشخصی پول حواله و واریز میشود اما مانی گرام حواله نقدی بوده و به نام شخص گیرنده پول ارسال میشود و نیازی به حساب بانکی نیست و مهمترین مزیت مانی گرام سرعت ارسال پول و دریافت ان میباشد که میتوان در کمتر از دو ساعت به هر جای دنیا پول را حواله کرد اما در شبکه بانکی نیازمند زمان بیشتری میباشد .
انتقال پول در مانی گرام با جه ارزهایی قابل انجام میباشد ؟
ارسال حواله مانی گرام از طریق دلار امریکا و یورو امکان پذیر میباشد و تا سقف استاندارد مانی گرام میتوان پول حواله کرد .

به چه کشورهایی میتوان با مانی گرام پول ارسال کرد ؟
کلیه کشورهایی که شعبات مانی گرام در آنجا فعال میباشند و یا در کشورهای تحریمی نیست امکان ارسال پول وجود دارد .

پس از انجام حواله چه مشخصاتی به مشتری داده میشود ؟
اصل رسید حواله که دارای کد MTCN میباشد برای مشتری ارسال میشود و گیرنده پول میتوانید با کد ام تی سی ان پول را دریافت کند .
آیا امکان اصلاح و ویرایش نام و نام خانوادگی پس از ارسال حواله وجود دارد ؟
بله این امکان وجود دارد که نام و نام خانوادگی ویرایش شود و میبایستی درخواست دهید
انجام اصلاحات اسم در مانی گرام دارای 10 دلار کارمزد در پانی پی میباشد .


آیا امکان ابطال یا کنسل کردن حواله مانی گرام وجود دارد ؟
اگر پولی در مقصد توسط گیرنده دریافت نشده باشد این امکان وجود دارد که حواله توسط ما کنسل شود اما در سیستم مانی گرام اگر حواله ای کنسل شود فقط اصل مبلغ حواله برگشت میشود و کارمزد آن برگشت نمیشود .

مدت زمان انجام حواله مانی گرام توسط پانی پی چقدر هست ؟
اگر سفارش در ساعات اداری ثبت شده باشد در کمتر از 3 ساعت رسید ارسال میشود .


هم اکنون میتوانید با ایجاد حساب و ورود به سایت در سریع ترین زمان به صورت آنلاین ثبت سفارش کنید و حواله مانی گرام خود را از ایران به هر کشوری که میخواهید ارسال کنید .