صفحه نخست    بلاگ    ۱۳۹۵/۱/۸

معرفی شرکت خدمات مالی و اعتباری آمریکن اکسپرس " american express "

 بلاگ    ۱۳۹۵/۱/۸  چاپ
معرفی شرکت خدمات مالی و اعتباری آمریکن اکسپرس " american express "
بنام خدا

با درود و احترام خدمات یکایک شما بزرگواران

شرکت " آمریکن اکسپرس " یکی از معتبر ترین شرکت های خدمات مالی در امریکا میباشد , دفتر مرکزی در ایالت نیویورک واقع شده است .

حائز اهمیت است امرین اکسپرس دارای محصولات متنوعی میباشد به عنوان مثال : کارت اعتباری , کارت شارژ و چک مسافرتی همینطور خدماتی در زمینه مالی , بیمه , آژانس های مسافرتی ارائه میدهد .

توضیحات تکمیلی ترجمه شده به نقل از ویکی پدیا :

آمریکن اکسپرس، (به انگلیسی: american express) شرکت خدمات مالی آمریکایی و چند ملیتی است، که دفتر مرکزی آن در ساختمان شماره 3 مرکز تجارت جهانی، در منهتن، شهر نیویورک قرار دارد.

شرکت آمریکن اکسپرس در سال ۱۸۵۰ از مشارکت انتفاعی هنری ولز، ویلیام فارگو و جان وارن باترفیلد، در بوفالو نیویورک راه‌اندازی شد. در سال ۱۸۵۲ در پی انتقال شرکت به کالیفرنیا، ولز و فارگو از باترفیلد جدا شدند و شرکت ولز فارگو را بنیان نهادند.

امروزه آمریکن اکسپرس در حوزه ارائه خدمات کارت های اعتباری، کارت های شارژ و چک های مسافرتی فعالیت می‌کند. کارت‌های آمریکن اکسپرس یکی از چهار کارت اعتباری شناخته‌شده (بهمراه ویزا کارت، مستر کارت و دیسکاور) می‌باشد، که بطور متوسط در حدود ۲۴٪ درصد از کارت‌های اعتباری فعال در ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهد.

در سال ۲۰۱۳ بلومبرگ بیزنس ویک آمریکن اکسپرس را در رتبه ۲۲ از با ارزش‌ترین برندهای جهان قرار داد. بخشی از سهام این شرکت در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود. آمریکن اکسپرس هم‌اکنون در فهرست ۳۰ شرکت شاخص میانگین صنعتی داو جونز قرار دارد.

شرکت آمریکن اکسپرس سابقاً یکی از مشهورترین آژانس‌های مسافرتی جهان بوده است و تاریخچه قابل توجهی دارد. در سال ۱۸۵۰ با عنوان یک شرکت حمل و نقل سریع تأسیس شد و در زمان جنگ‌های داخلی آمریکا شرکتی بود که مواد اولیه را به « ارتش » می‌رساند و به همین دلیل اعتبار یافت.

امروزه، این شرکت به یک « سوپرمارکت مالی » یا به گفته خودشان به شرکت خدمات متنوع مسافرتی، مالی و شبکه‌ای در سراسر جهان تبدیل شده است؛ ولی هنوز قسمت اعظم شهرت آن به دلیل کارت‌های کوچک پلاستیکی‌اش است. آمریکن اکسپرس با داشتن بیش از ۶۸ هزار کارمند در سراسر جهان، در سال گذشته میلادی درآمدی بالغ بر ۲۶ میلیارد دلار داشته‌است که نزدیک به ۸۰ درصد آن، تنها از «ایالات متحده» به دست آمده است. کارت‌های اعتباری این شرکت اکنون ۲۴ درصد حجم مبادلات مالی آمریکا را برعهده دارند.

در سال ۱۸۱۹ آمریکن اکسپرس، چک مسافرتی را بداع کرد و با این کار، همزمان، انقلابی در صنعت توریسم و مسافرت و صنایع مالی و پولی به وجود آورد. تا سال ۱۹۸۵ که آمریکن اکسپرس دومین ابداع بزرگ خود یعنی کارت اعتباری آمریکن اکسپرس را ارائه داد، این کارت پلاستیکی سبزرنگ توانست مثل چک‌های مسافرتی، موانع دست و پاگیر نقل و انتقال پول را از سر راه مردم، نه تنها مسافران بلکه خریداران عادی، بردارد.

ورود به سایت رسمی آمریکن اکسپرس :
AmericanExpress.com